۲۹۱۲ بازدید انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰

با حضور حافظ مدارس شبانه روزی بیت الاحزان برگزار شد

محفل انس با قران کریم در مسجد جابری تهران

این محفل با اجرای برنامه حفظ قرآن کریم توسط علی خلیل زاده، حافظ کل قرآن کریم مدارس شبانه روزی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) و با هدف اشاعه فرهنگ قرآن و جذب جوانان در کلاس های حفظ و تفسیر و آموزش قرآن برگزار شد.

محفل انس با قرآن کریم مسجد جابری که با مساعدت و هماهنگی هیات امناء مسجد و حجت الاسلام والمسلمین مختار نوبختی، امام جماعت این مسجد و مدیر بیت الاحزان واحد تهران با تلاوت آیاتی چند از ملام الله مجید و اجرای برنامه حفظ قرآن توسط علی خلیل زاده، حافظ کل قرآن کریم مدارش شبانه روزی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد با استقبال اهل مسجد و بهه خصوص نوجوانان حاضر همراه بود.

به عقیده امام جماعت مسجد جابری که مدیر بیت الاحزان واحد تهران نیز می باشد مبارزه با تهاجم فرهنگی و بهبود فرهنگ اسلامی ایرانی به صورت کلی می تواند با مسجد محور شدن فعالیت های قرآنی یعنی تعامل بیشتر مؤسسات قرآنی و فرهنگی با مساجد همراه باشد.

مسجد جابری یکی از مساجد فعال و پایگاه اجتماعی و مذهبی مردم شرق تهران می باشد. این مسجد در سال 1323 ساخته شد. این مسجد حدود سه بار بازسازی داخلی شده است و آخرین بار با همت حجت السلام والمسلمین نوبختی امام جماعت فعلی مسجد مغازه های اطراف را خریداری و مسجد از سال 1372 پس از 4 سال گسترش یافت.

یادآور می شود نوبختی مدت 22 سال است که امامت جماعت مسجد جابری تهران را بر عهده دارد و با تلاش‌های بی وقفه وی و حمایت‌های بی دریغ مردم، این مسجد در سال گذشته به عنوان فعال‌ترین مسجد تهران شناخته شده است.

Share