۳۲۶۳ بازدید انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۰

از طرح رحله بیشتر بدانید:

برگزاری 50 طرح رحله از سوی بیت الاحزان در تابستان 1394

طرح رحله (حفظ 4 جزء از قرآن کریم در 2 ماه از تعطیلات تابستان به صورت شبانه روزی) می‌باشد و بیت الاحزان مصمم است در تابستان 1394 در بیش از 50 نقطه کشور با جذب بین 2000 الی 2500 جوان و نوجوان 14 تا 23 ساله خیزش قرآنی در بین جوانان و نوجوانان به ویژه در بین برادران ایجاد نماید.

طرح رحله (حفظ 4 جزء از قرآن کریم در 2 ماه از تعطیلات تابستان به صورت شبانه روزی) می‌باشد و بیت الاحزان مصمم است در تابستان 1394 در بیش از 50 نقطه کشور با جذب بین 2000 الی 2500 جوان و نوجوان 14 تا 23 ساله خیزش قرآنی در بین جوانان و نوجوانان به ویژه در بین برادران ایجاد نماید.
با وجود محدودیت و کمبودهای مالی و امکاناتی بحمدالله مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و با همت مدیران، اساتید و فعالان قرآنی مخلص موفق به اجرای 14 دوره حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم در مدارس شبانه روزی این مؤسسه مردم نهاد شده است.
مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) در این 14 دوره موفق به کادرسازی و تربیت بیش از 400 استاد و فعالان قرآنی مجرب و با روحیه جهادی شده است و اکنون آمادگی ورود به عرصه و فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی بزرگ‌تر و پویاتر را دارد. از سوی دیگر مقام معظم رهبری فرامینی مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم را در ایران اسلامی صادر نموده است و بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) وظیفه خود می‌داند که امر امیر را به دیده منت قبول و انجام وظیفه نماید.
با عنایت به نامگذاری سال 1393 به سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی رهبر معظم انقلاب و با توجه به رشد روزافزون تهاجم فرهنگی غرب اهمیت گسترش فعالیت های قرآنی و فرهنگی در زمانه کنونی محرز و حیاتی به نظر می‌رسد و این مؤسسه مردم نهاد برآن است تا در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن کریم و آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن و معارف قرآنی خصوصاً حفظ قرآن و بهینه نمودن اوقات فراغت آنان در تابستان 1394 اقدام به برگزاری 50 دوره تخصصی كوتاه مدت حفظ قرآن كریم موسوم به طرح رحله (حفظ 4 جزء از قرآن کریم در مدت دو ماه تابستان 1394 به صورت شبانه روزی) در 50 نقطه کشور نماید.
این مؤسسه مردم نهاد تا کنون 4 دوره طرح رحله (حفظ تخصصی كوتاه مدت قرآن كریم) در استانهای خراسان رضوی به میزبانی مشهد مقدس (دانشگاه علوم قرآن) درسال 1390 و آذربایجان شرقی به میزبانی تبریز (حوزه علمیه ) در سال 1391، همدان به میزبانی شهرستان ملایر ( امام جمعه و حوزه علمیه ) در سال 1392، آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان مراغه (امام جمعه و حوزه علمیه) و استان فارس به میزبانی شهرستان فسا ( اداره اوقاف و امور خیریه و آستان امامزاده اسماعیل(ع)) در سال 1393 را با موفقیت برگزار نموده که بحمدالله نتایج مطلوبی را درپی داشته است.
شایان ذکر است پس از اطلاع رسانی و تبلیغات، در اردیبهشت ماه 1394 از داوطلبان (نوجوانان و جوانان 14 تا 23 ساله) ثبت نام به عمل می آید و سپس با برگزاری مصاحبه وآزمون گزینش به عمل می آید و قرآن آموزان مستعد به طرح راه می یابند.
قرآن آموزان با برنامه ریزی و زمان‌بندی از قبل مشخص شده در پایان این دوره شبانه روزی 2 ماهه موفق به حفظ 4 جزء از آیات نورانی كلام الله مجید به همراه آشنایی اجمالی باترجمه، تفسیر و تجوید می‌شوند. همچنین آشنایی بیشتر با ائمه اطهار (علیهم السلام)، سبک زندگی دینی و اسلامی و روحیه ایثار و مقاومت نیز از نکات ارزشمند دیگر این طرح می‌باشد.
لازم به ذكر است مؤسسه در نظر دارد در صورت تامین اعتبار مالی و هزینه‌ها، از میان نخبگان و داوطلبان مستعد«طرح رحله» بین 500 تا 800 قرآن آموز مستعد را گزینش مجدد نموده و در سال آتی حدود 20 مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یكساله كل قرآن كریم راه اندازی نماید.

Share
سیدابراهیم سیدخلیلی ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۵

سلام خسته نباشید
ازاین که این طرح راگذاشته ایدممنونیم
لطفا اگرمیشودوقتش راهم مشخص کنید
متشکرم
---------------------
بیت الاحزان:
هم اکنون می توانیدثبت نام کنید