۲۷۶۲ بازدید انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۸

رصاف:

قرارگاه قرآنی فارس آغاز به‌کار کرد/ حضور بیت الاحزان در هیئت مؤسس

رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره اقدامات این نهاد در جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآن گفت: همزمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر ستاد ترویج قرآن کریم یا همان قرارگاه قرآنی فارس آغاز به‌کار کرد.منبع

حجت‌الاسلام والمسلمین امین رصاف، مسئول راه‌اندازی قرارگاه قرآنی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، از آغاز به کار این قرارگاه خبر داد و گفت: همزمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی ستاد ترویج قرآن کریم یا همان قرارگاه قرآنی فارس آغاز به کار کرد.

 

 

حضور تمام مؤسسات قرآنی دارای مجوز از ارشاد و تبلیغات در این قرارگاه
وی با بیان اینکه این ستاد با ریاست نماینده مقام معظم رهبری آغاز به فعالیت کرده است، افزود: در این ستاد ترویج فعالیت‌های نهادهای مردمی، مؤسسات قرآنی، کانون‌های قرآنی تحت یک انجمن بزرگ و یک هیئت مدیره و مدیرعامل اداره خواهد شد.
حجت‌الاسلام رصاف ادامه داد: تمام مؤسسات قرآنی اعم از دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا سازمان تبلیغات اسلامی و یا هر ارگان دیگری ذیل این ستاد قرار خواهند گرفت.
رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: این مؤسسات با رأی‌گیری هیئت مدیره را انتخاب می‌کنند و هیئت مدیره نیز با رأی‌گیری مدیرعامل را انتخاب خواهد کرد و حکم این مدیرعامل درنهایت توسط نماینده مقام معظم رهبری ابلاغ خواهد شد.

حضور بیت الاحزان در هیئت مؤسس برای قرارگاه
وی ابراز کرد: بناست که به یاری خدا تا قبل از شکل‌گیری انجمن، هیئت مؤسسی فعالیت‌ها را دنبال کند که 5 نفر از اعضای این هیئت مؤسس، از مسئولان 5 مؤسسه مطرح استان فارس از جمله بیت‌الاحزان و مکتب‌القرآن ثارالله(ع) هستند همچنین در این هیئت 4 نفر از اعضای حقوقی نماینده نهاد نماینده ولی فقیه، سازمان اوقاف، اداره‌کل ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی نیز حضور دارند.
حجت‌الاسلام رصاف با بیان اینکه این هیئت مؤسسه زمینه راه‌اندازی انجمن و عملیاتی شدن این ستاد را در طول مدت 6 ماه فراهم خواهند کرد، گفت: در این ستاد از موازی‌کاری در فعالیت‌های مختلف قرآنی جلوگیری به عمل می‌آید.
دبیر جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس ادامه داد: در این ستاد عملاً تمرکز و قرارگاهی در مسائل قرآنی آن هم توسط نهادهای مردمی قرآنی شکل‌گیری می‌شود.

انجام امور تخصصی قرآنی و سپردن امور به مردم؛ اهداف راه‌اندازی قرارگاه
وی به اهداف راه‌اندازی قرارگاه قرآنی اشاره کرد و گفت: هدف از این ستاد سپردن فعالیت‌های قرآنی به مردم و مؤسسات فعال مردمی است که در مسائل قرآنی به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و بنا داریم تا بتوانیم به وسیله چنین مؤسسات کارهای تخصصی قرآنی را در استان فارس دنبال کنیم.

قطعاً ایکنا، نقش جدی در قرارگاه قرآنی خواهد داشت
حجت‌الاسلام رصاف با بیان اینکه در قرارگاه قرآنی کار حمایت و هدایت توسط نهادهای دولتی اما اجرای امور توسط مؤسسات مردمی صورت می‌گیرد، گفت: در این قرارگاه قطعاً از ظرفیت رسانه‌های قرآنی مانند ایکنا استفاده خواهد شد.
مسئول راه‌اندازی قرارگاه قرآنی استان فارس عنوان کرد: خبرگزاری ایکنا قطعاً در قرارگاه قرآنی جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت زیرا این ستاد، ستاد ترویج برنامه‌های قرآنی است، قطعاً ایکنا نقش جدی در این قرارگاه خواهد داشت.

 منبع:خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

Share