۲۵۸۵ بازدید انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰

از سوی ستاد عالی مسابقات قرآن؛

تقویم مسابقات قرآن کشور آماده می‌شود

جدول و تقویم زمانی مسابقات قرآن کشور از سوی کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات قرآن آماده می‌شود.

داود تک‌فلاح، مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) با بیان اینکه در کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات قرآن سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مسابقات کل کشور را انجام می‌دهیم، گفت: تدوین نظام جامع مسابقات قرآن کشور در سطح ملی و بین‌المللی از جمله برنامه‌هایی است که در این کمیته دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه کلیات نظام جامع مسابقات قرآن کشور شش جزء دارد، گفت: یکی از اجزاء آن سند راهبردی مسابقات در سطح ملی و بین‌المللی بوده و یک قسمت دیگر منظومه مسابقات قرآن است که بنا است، جدول و تقویم زمانی کلی برای مسابقات پیش‌بینی شود.

تک‌فلاح افزود: تهیه جدول و تقویم زمانی مسابقات قرآن کشور هم‌اکنون در حال انجام است و امیدواریم به زودی این جدول آماده شود تا از این پس مسابقات قرآن براساس این جدول زمان‌بندی برگزار شود.

وی ادامه داد: در صورتی که جدول و تقویم زمانی مسابقات قرآن تدوین شود تلاقی‌هایی که وجود دارد از بین می‌رود و دیگر شاهد این موضوع نخواهیم بود که مسابقات قرآن دستگاه‌های مختلف از نظر زمانی در یک تاریخ برگزار شوند و مشکلاتی را برای متسابقان ایجاد کنند چرا که اکثر مواقع این همپوشانی‌ها موجب بی‌نظمی‌هایی می‌شود و همزمان متسابقان و داوران باید در چند مسابقه حضور داشته باشند.

مسئول طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات قرآن کشور در پایان گفت: این تقویم زمانی، شامل مسابقات قرآن اوقاف و تمامی مسابقات قرآن دستگاه‌ها و نهادهای، وزارتخانه‌ها و... خواهد بود و هر مسابقه مهمی که در کشور برگزار شود تاریخ برگزاری آن در این تقویم زمانی گنجانده می‌شود.

Share