۶۷۸ بازدید انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹ آخرین ویرایش : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹

در ادامه سفر به استان فارس:

بازدید معاون قرآن و عترت ارشاد از مراکز قرآنی بیت الاحزان

عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه شب ، ۲۹ دی‌ماه در دومین روز سفر خود به استان فارس از ساختمان مركزی، مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن و شعب مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بازدید كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه شب ، ۲۹ دی‌ماه در دومین روز سفر خود به استان فارس از ساختمان مركزی، مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن و شعب مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بازدید كرد.
وی ابتدا در جمع قرآن‌آموزان مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن كریم امام حسن مجتبی(ع) واقع در روستای لای خرمی دهستان خیر شهرستان استهبان حضور یافت و از نزدیك با حافظان قرآن این مؤسسه كه ۱۴ نفر از آنان ایرانی و ۱۴ نفر از دیگر از آنان از كشور عراق هستند، به گفت‌وگو پرداخت.

فقهی زاده با ابراز خرسندی از حضور قرآن آموزان عراقی در مؤسسه، خواستار گسترش این گونه فعالیت ها در سطح کشور شد. وی با اشاره به پیشینه مشترک فرهنگی ایران و عراق علامه شُبّر را مثالی از این پیشینه فرهنگی مشترک دانست و در خصوص گسترش روابط بین دو ملت ابراز امیدواری کرد.
فقهی‌زاده با تأكید بر اینكه حاملان قرآن باید عاملان حقیقی به قرآن كریم باشند، گفت: یكی از دلایل اصلی كه به استان فارس آمده‌ام بازدید از فعالیت‌های مؤسسه بیت‌الاحزان است چرا كه پیش از این مطالبی درباره فعالیت‌های بسیار خوب و مناسب این مؤسسه شنیده و علاقه‌مند به بازدید از این مؤسسه بودم.
بازدید از بیت‌الاحزان شعبه روستای ماهفرخان از دیگر برنامه‌های این سفر بود كه در این بازدید حافظان و نونهالان قرآنی این شعبه به اجرای برنامه پرداختند و جمعی از نوجوانان قرآنی نیز جمع‌خوانی قرآن كریم را اجرا كردند.
همچنین در این بازدید برخی از مسئولان مركز مدیریت و معاونان مؤسسه بیت‌الاحزان نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مؤسسه و مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن و همچنین حوزه علمیه قرآن‌محور پرداختند و در ادامه نیز حجت‌الاسلام شاهسونی، مدیر مؤسسه به بیان مشكلات بیت‌الاحزان پرداخت.

Share