۵۲۴ بازدید انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵ آخرین ویرایش : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

مدیر بیت الاحزان در گفت و گو با ایکنا:

تبدیل طرح «لبیك» به طرح حفظ ۲ ساله قرآن/ تلاش ما كادرسازی قرآنی برای كشور است

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از تبدیل طرح «لبیك» به طرح تخصصی حفظ ۲ ساله قرآن ویژه بانوان خبر داد و گفت: هم‌اكنون این طرح در ۳۰ مركز بیت‌الاحزان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از توقف اجرای طرح «لبیك» این مؤسسه خبر داد و گفت: به دلیل یكسری مسائل به خصوص مسائل مالی كه همه مؤسسات قرآنی با آن درگیر هستند، این طرح را تبدیل به طرح تخصصی حفظ قرآن بانوان كردیم.
وی افزود: در این طرح جدید مذكور، ۳۰ مركز بیت‌الاحزان كلاس‌های حفظ ۲ ساله كل قرآن كریم را در نقاط مختلف كشورمان اجرا می‌كنند.

مشاركت ۵۰۰ نفر در دوره نخست حفظ ۲ ساله قرآن
شاهسونی با بیان اینكه ما طرح‌های خود را دائماً تغییر می‌دهیم تا طراوت و شادابی خود را حفظ كرده و بتوانیم بهترین نتیجه و بهره‌برداری را از آن‌ها داشته باشیم، گفت: این طرح حفظ ۲ ساله قرآن در ۳۰ مركز بیت‌الاحزان با حضور ۵۰۰ نفر از بانوان در حال اجراست.

افزودن تعداد مراكز حفظ ۲ ساله در تابستان سال آینده
عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن با تصریح اینكه در تابستان سال آینده تعداد این مراكز را بیشتر خواهیم كرد، گفت: هدف ما این است كه مراكز بیت‌الاحزان را كه در نقاط مختلف كشور هستند، به مراكز حفظ تخصصی قرآن تبدیل كنیم و با توجه به آن مدرك كارشناسی علوم قرآن و حدیث و یا سطح ۳ هنرمندان كه همان مدرك كارشناسی است كه سازمان دارالقرآن و وزارت ارشاد به حافظان قرآن می‌دهند، بتوانیم این عزیزان را به آن سمت‌وسو سوق دهیم.

مهم‌ترین مشكل كشور در بحث كادر قرآنی است
وی با تأكید بر اینكه تلاش ما این است كه كادرسازی قرآنی برای كشورمان انجام دهیم، گفت: اكنون مهم‌ترین مشكلمان در كشور بحث كادر قرآنی است و ما واقعاً استاد و مربی كم داریم و زیر خط فقریم و از این جهت فقیر شدید هستیم لذا ما سعی كردیم تا در این راستا گام برداریم كه بتوانیم كادرسازی قرآنی را انجام دهیم.

Share