۴۰۴ بازدید انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶

ثبت نام حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (ع)- سال 1397

ثبت نام حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (ع)- سال 1397

مقدمه:

مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و علمای اسلامی بر ضرورت توجه حوزه های علمیه به فراگیری قرآن کریم، بر آن شد که با همکاری مدرسه علمیه امام صادق (ع) استهبان، قدم مؤثری را جهت تربیت طلاب آشنای به قرآن کریم بردارد تا طلاب علوم دینی در کنار تحصیل دروس متداول حوزه مشغول به حفظ قرآن کریم باشند.

برنامه ی حوزه علمیه ی قرآنی بدین شرح هست که پذیرش این طلاب همزمان با ثبت نام حوزه های علمیه و همچنین از طریق طرح های رحله که در تابستان زیر نظر موسسه قرآنی بیت الاحزان تشکیل میشود صورت میگیرد .
افرادی که شرایط لازم (روان خوانی صحیح قرآن کریم _استعداد قابل قبول _تعهد بر رعایت قوانین مدرسه و... ) را داشته باشند در مصاحبه قبول میشوند این عده از عزیزان وارد مرحله دوره اختبار میشوند در صورت متعهد بودن به قوانین مدرسه هم از حیث درسی و هم از حیث انضباطی در دوره اصلی شرکت مینمایند .
طلاب محترم هر روز علاوه بر تحصیل دروس متداول حوزه نیم صفحه از قرآن کریم را حفظ میکنند یعنی سال اول طلبگی کل دروس پایه اول همراه با حفظ پنج جزء از قرآن کریم خوانده میشود. سال دوم یک سال مرخصی تحصیلی گرفته میشود به حفظ بیست و پنج جزء الباقی همراه با هر روزیک درس تجزیه و ترکیب قرآنی پرداخته میشود .
بعد از اتمام حفظ کل قرآن کریم از سال سوم به بعد به ادامه دروس حوزه و تفسیر تخصصی قرآن کریم و تعلیم یکی از زبان های زنده دنیا مشغول میشوند که در واقع با لطف خدای منان و یاری امام زمان علیه السلام و عنایات بی بی دو عالم سلام الله علیها بعد از شش سال ما شاهد طلابی هستیم که سفیران قرآنی حافظ کل قرآن کریم مسلط به زبان و متخصص تفسیر هستند .

در این باره بیشتر بخوانیم:

لزوم قرآنی شدن حوزه های علمیه در کلام علمای دینی/ حوزه های قرآن محور بیت الاحزان طرحی راهگشا

برنامه روزانه حوزه علمیه قرآن محور (گزارش تصویری)

حوزه علمیه قرآن‌محور چگونه فعالیت می‌كند/ گسترش این حوزه‌ها در سراسر كشور

 

شرایط ثبت نام

- دارا بودن شرایط عمومی پذیرش حوزه های علمیه

  •    جهت ثبت نام بر روی لینک موجود در انتهای صفحه کلیک نمایید.
  • در صورت وجود مشکل در طول ثبت نام و جهت آگاهی از مراحل بعدی حضور در مدرسه با شماره ثابت 07153274187 و یا شماره همراه 09149842589 تماس حاصل نمایید.

2- محدوده سنی 14 تا 18 سال (دارا بودن مدرک پایه هشتم دوره متوسطه اول)

3- سلامت کامل جسمی و روحی

4- تسلط کامل بر روخوانی قرآن کریم

5- عدم تأهل

6- قبولی در مصاحبه و دوره آزمایشی

 

روند ثبت نام

لطفا پیش از ثبت نام نسبت به مطالعه دقیق آیین نامه طرح (لینک زیر) اقدام نمایید:

دریافت آیین نامه 

 

ثبت نام در حوزه علمیه قرآن محور شامل 2 مرحله است:

مرحله اول: ثبت نام در سایت محفوظ وابسته به مؤسسه بیت الاحزان از لینک زیر:

ثبت نام سایت محفوظ

مرحله دوم: ثبت نام در سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه از طریق آدرس زیر و انتخاب «مدرسه علمیه امام صادق (ع) استهبان» به عنوان اولویت اول:

ثبت نام در سایت حوزه

Share
1
علی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴

سلام علیکم;
این طرح که اتباع رو نمیپذیره.
طرح رحله و حفظ یکساله اتباع رو قبول میکنن؟ یا نه
------------------------
بیت الاحزان:
طرح رحله و طرح یکساله مانعی در حضور اتباع خارجی نیست و در سالهای گذشته حتی از آمریکا هم در این مراکز حضور داشتند و در سال جاری 18 قرآن آموز عراقی مشغول حفظ می باشند