۷۲۸ بازدید انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶ آخرین ویرایش : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶

تربیت حافظان قرآن از ۱۵ كشور در بیت‌الاحزان:

حافظان ۲۰ جزء مدرسه حضرت شاهچراغ(ع) تجلیل شدند

مسئول مدرسه شبانه‌روزی حفظ یكساله قرآن حضرت شاهچراغ(ع) وابسته به مؤسسه بیت‌الاحزان تأكید كرد كه تاكنون قرآن‌آموزانی از بیش از ۱۵ كشور در مدارس این مؤسسه موفق به حفظ كل قرآن شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، حجت‌الاسلام علی سبوئی، مسئول مدرسه شبانه‌روزی حفظ یكساله قرآن حضرت شاهچراغ(ع) وابسته به مؤسسه بیت‌الاحزان در حاشیه برپایی مراسم تجلیل از حافظان ۲۰ جزء این مدرسه در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، گفت: رویكرد مؤسسه بیت‌الاحزان از ابتدا تاكنون، فعالیت برون‌مرزی است و در این راستا تاكنون قرآن‌آموزانی از بیش از ۱۵ كشور در مدارس این مؤسسه موفق به حفظ كل قرآن شدند.
وی افزود: در مدرسه شبانه‌روزی حفظ یكساله قرآن حضرت شاهچراغ(ع) نیز تاكنون قرآن‌آموزانی از كشورهای پاكستان، افغانستان و چین داشتیم كه مشغول به حفظ قرآن شدند.

تربيت ۲۰۵ حافظ قرآن در مدرسه حضرت شاهچراغ(ع) شيراز
سبوئی با یادآوری اینكه این مدرسه قریب ۳ سال است كه در شیراز راه‌اندازی شده است، گفت: در طی این مدت این مدرسه موفق به تربیت ۵۵ حافظ كل قرآن و ۱۵۰ حافظ ۴ جزء قرآن كریم كه در طرح ملی رحله این مدرسه از ۳۰ استان كشور شركت كرده بودند، شده است.
مسئول مدرسه شبانه‌روزی حفظ یكساله قرآن حضرت شاهچراغ(ع) یادآور شد: به‌منظور تشویق و ترغیب بیشتر قرآن‌آموزان این مدرسه، مراسم تجلیل از حافظان ۲۰ جزء این مدرسه، ۱۲ اسفندماه در مسجد آل یاسین شیراز برگزار شد.
وی ادامه داد: در این مراسم از ۱۳ نفر حافظان ۲۰ جزء مدرسه تجلیل شد و به یاری خدا این حافظان تا پایان خردادماه سال آینده موفق به حفظ كل قرآن كریم خواهند شد.
سبوئی با اشاره به دیگر برنامه‌های مراسم مذكور گفت: همچنین در این مراسم تجلیل ویژه‌ای از مهدی كی بای، حافظ قرآن از كشور چین شد و در ادامه اسماعیل كریمی ساروقی فرزند مرحوم كربلایی ساروقی كه به معجزه قرن شهرت دارد، به بیان خاطراتی درباره زندگی پدرش پرداخت.

Share