۲۳۷۰ بازدید انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲

ثبت نام ترم اول آموزشی 97

همانگونه که مستحضرید، طبق آیین نامه جدید آموزشی، ترم های آموزشی مؤسسه به 2 ترم تقلیل یافته است و روند ثبت نام قرآن آموزان به ترتیب زیر خواهد بود:

ابتدا مدیران شعب می بایست نسبت به انتخاب واحد قرآن آموزان از طریق سامانه mahfouz.ir که لینک آن در انتهای صفحه آمده است اقدام کنند. طبق برنامه آموزشی این انتخاب واحد جهت ترم اول از ابتدای خردادماه هر سال خواهد بود و شعب به مدت 20 روز فرصت انتخاب واحد و ثبت اطلاعات قرآن آموزان را خواهند داشت.

پس از این تاریخ انتخاب واحد به طور خودکار توسط سیستم غیر فعال میگردد و چند روز قبل از آزمون پایان ترم(که متعاقباً اعلام می گردد)، امکان حذف و اضافه جهت شعبی که در زمان اعلام شده موفق به انتخاب واحد نشده اند و یا قصد تغییر رشته را دارند فعال خواهد گردید.

پس از برگزاری آزمون امکان حذف و اضافه غیر فعال می گردد و بازرسان شعب به مدت 2 هفته فرصت دارند نسبت به ثبت نمرات در سامانه اقدام نمایند. بدیهی است امکان انتخاب رشته یا حذف و اضافه پس از تاریخ برگزاری آزمون به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و مسئولیت عدم انتخاب واحد قرآن آموزان در موعد مقرر بر عهده مدیر یا مسئول انتخاب واحد در شعبه می باشد.

روش انتخاب واحد دقیقاً مشابه ترم بهمن 96 می باشد.

همانند گذشته افزودن قرآن آموز در تمامی ایام سال امکان پذیر است و هیچ گونه محدودیتی در ثبت قرآن آموز جدید در طول ترم وجود ندارد.

 

توجه: مطابق آیین نامه جدید آموزشی تغییرات اساسی در رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم بوجود آمده است که به شرح زیر است:

  • سطوح مقدماتی در یک سطح تجمیع شده است که شامل کتابهای ترجمه و مفاهیم جلد 1 تا 4 تألیف آقای مسعود وکیل می باشد
  • سطوح متوسطه در یک سطح تجمیع شده که شامل کتابهای کتابهای ترجمه و مفاهیم جلد 1 تا 3 تألیف آقایان صفار هرندی، علامی و محدث می باشد.
  • سطوح تکمیلی مانند گذشته در دو سطح ارائه می گردند که در سطح 1 کتاب فهم زبان قرآن جلد 1 و 2 تدریس می شود و در سطح 2 جزوه آموزشی مؤسسه ارائه می شود.

 

آیین نامه های جدید آموزشی مؤسسه به قرار زیر است:

 سطوح آموزشی پایان ترم در سال 1397

 آیین نامه آزمونها سال 1397

آیین نامه حفظ عمومی سال 1397

آیین نامه روخوانی سال 1397

آیین نامه تجوید سال 1397

آیين نامه ترجمه و مفاهيم مقدماتی سال 1397

آيين نامه ترجمه و مفاهيم متوسطه سال 1397

آیین نامه ترجمه و مفاهیم تکمیلی سال 1397

آیین نامه حفظ تخصصی روزانه دوساله سال 1397

 

(توجه: پیش از ثبت نام، می بایست ابتدا با کلیک بر روی دکمه «کیف پول» نسبت به شارژ حساب شعبه خود اقدام نموده و سپس عملیات انتخاب واحد را انجام دهید. دقت نمایید که اشتباهاً کیف پول مربوط به بخشهای دیگر شعبه را شارژ ننمایید چرا که هنوز امکان انتقال بین کیف پول میسر نشده است )

 

چنانچه تاکنون از طریق سامانه mahfouz.ir ثبت نام انجام نداده اید ابتدا فایل ویدیویی زیر را دانلود و در حالت تمام صفحه ملاحظه نمایید. شعبی که با روش ثبت نام آشنا هستند نیازی به ملاحظه این فایل ویدیویی ندارند.

لینک دانلود آموزش ویدیویی روش ثبت قرآن آموز و انتخاب واحد (سامانه جدید) کیفیت عالی حجم 13.5MB

 جهت انتخاب واحد ترم اول سال 97 بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

توجه: مهلت ثبت نام تا پایان خرداد تمدید شد و مبلغ حق ثبت نام به ازای هر یک از سطوح رشته حفظ مبلغ 3000 تومان و سایر رشته ها 2000 تومان خواهد بود.

Share
0