۵۲۱ بازدید انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۵ آخرین ویرایش : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲

ایکنا گزارش داد:

نخستین بازدید حافظ چینی از یك نمایشگاه قرآن/ شیراز می‌تواند قطب قرآنی شود

قرآن آموز چینی مرکز حفظ تخصصی حضرت شاهچراغ(ع) شیراز در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن فارس، با یادآوری اینكه قریب دو سال است كه برای تحصیل علوم دینی در ایران زندگی می‌كند، گفت: من برای اولین بار است كه از یك نمایشگاه قرآن بازدید می‌كنم و بسیار برایم خوشایند است و تازگی دارد.

مهدی كی بای، حافظ قرآن كریم از كشور چین در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه برای اولین بار است كه از یك نمایشگاه قرآن بازدید می‌كند، گفت: من قریب دو سال است كه برای تحصیل علوم دینی در ایران زندگی می‌كنم و اولین بار از یك نمایشگاه قرآن بازدید كردم كه برایم بسیار خوشایند است و تازگی دارد.

به دنبال كتاب‌هایی درباره اسلام و تاریخ هستم
وی با بیان اینكه من علاقه وافری به كتاب‌هایی كه درباره اسلام و تاریخ هستند و همچنین كتاب‌هایی كه درس‌های عبرت‌آموزی را به انسان‌ها می‌دهند، دارم، گفت: بحمد الهی در این نمایشگاه این نوع كتاب‌ها به وفور یافت می‌شود و من توانستم آن مواردی را به دنبال آن‌ها بودم در این نمایشگاه پیدا كنم.
كی بای با تصریح اینكه البته من به دنبال كتاب‌های تدبر در قرآن نیز هم هستم، گفت: من هم‌اكنون در مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن كریم حضرت شاهچراغ(ع) وابسته به مؤسسه بیت‌الاحزان در شیراز مشغول به حفظ قرآن هستم و تاكنون ۵ و نیم جزء را حفظ كرده‌ام.
این حافظ قرآن كریم گفت: من بنا دارم تا تمام قرآن را حفظ كنم لذا تلاش می‌كنم مشكل اقامتی خود را تا چند ماه دیگر بیشتر فرصت ندارم، برطرف كرده و در این مدرسه بمانم و كل قرآن را حفظ كنم.

از فعالیت‌های قرآنی شیراز راضی هستم
وی با بیان اینكه نمایشگاه قرآن فارس از نظر من راضی‌كننده بود، گفت: من به طور كلی از فعالیت‌های قرآنی كه در شیراز انجام می‌شود راضی هستم و این شهر را دوست دارم و به نظر من شیراز می‌تواند یك قطب قرآنی شود.

Share