۴۱۲ بازدید انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱ آخرین ویرایش : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱

در بازدید مدیر بیت الاحزان از خبرگزاری ایکنا:

همكاری جهاد دانشگاهی فارس با بیت‌الاحزان/ آموزش‌های قرآنی ویژه قشر خاصی نیست

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به همكاری پیوسته خبرگزاری ایكنا با مؤسسه بیت‌الاحزان تأكید كرد كه برای برپایی كلاس‌های آموزشی مانند سال گذشته نیز آمادگی همكاری با این مؤسسه را داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) به نقل از ایكنا، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، ۲۱ خردادماه در بازدید مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از ایكنا ضمن قدردانی از فعالیت‌های این مؤسسه در استان و سطح كشور گفت: فعالیت‌های این مؤسسه یك افتخار برای استان فارس و كشور است كه با رویكرد متفاوتی آموزش‌های قرآنی را ارائه داده و در عرصه تربیت حافظان قرآن بسیار خوش درخشیده است.

ایكنا از هیچ كوششی برای پوشش اخبار قرآنی دریغ نمی‌كند
وی با بیان اینكه ما تلاش می‌كنیم تا در رسانه قرآنی خود بتوانیم فعالیت‌ها و طرح‌های منحصر به فرد این مؤسسه را رسانه‌ای و پوشش خبری مناسب دهیم، افزود: در این عرصه نیز از هیچ كوششی فروگذار نكردیم.
بابایی اظهار كرد:‌ در جامعه كنونی ما مشكلات و ناهنجاری‌های فراوانی وجود دارد و شاید بتوان گفت كه ۹۰ درصد این مشكلات نشئت گرفته از دوری از قرآن است و این همان چیزی است كه دقیقاً مقام معظم رهبری به آن اشاره دارند.

آموزه‌های قرآن را در زندگی خود عملی كنیم
رئیس خبرگزاری ایكنا شعبه فارس با تأكید بر اینكه باید تلاش كنیم تا آموزه‌های قرآن را در زندگی‌های خود عملی كنیم، گفت: هنوز سبك زندگی قرآنی در جامعه تحقق نیافته است لذا امروز همه افراد به خصوص مسئولان موظف هستند آموزه‌های قرآن را به زبان زندگی كه قابل فهم برای اقشار مختلف مردم باشد، ترویج و گسترش دهند.
وی با ابراز امیدواری از اینكه بتوان با همكاری مؤسسات توانمند و قوی مانند بیت‌الاحزان بتوانیم این مهم را در سطح جامعه گسترش دهیم، تأكید كرد كه ما هم هر كاری كه از عهده‌مان بر آید حتماً انجام می‌دهیم تا بتوانیم خدمت كوچكی در حد وسع و توان خود انجام دهیم.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی اشاره كرد و گفت: سالیانه ۱۷ هزار نفر در آموزش‌های كوتاه مدت و ۵۰۰ نفر در بخش آموزش عالی ما مشغول به تحصیل می‌شوند.

آموزش‌های قرآنی ویژه قشر خاصی نیست
وی اهمیت آموزش‌های قرآنی را یادآور شد و گفت: گاهاً برخی گمان می‌كنند كه آموزش‌های قرآنی تنها باید برای قشر خاصی رخ دهد در صورتی كه این‌گونه نیست و این وظیفه همه ماست كه آموزش‌های قرآنی را گسترش دهیم.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأكید بر اینكه ما خود را موظف به انجام چنین آموزش‌هایی می‌دانیم، ابراز امیدواری كرد كه بتوان باز هم با مؤسسه بیت‌الاحزان همكاری در بحث برگزاری كلاس‌های آموزش قرآنی داشته باشد.
بابایی با یادآوری اینكه خبرگزاری ایكنا ذیل جهاد دانشگاهی فعالیت می‌كند، گفت: ما در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های قرآنی را انجام می‌دهیم به عنوان مثال علاوه بر خبرگزاری ایكنا، در بحث آموزش‌های كوتاه مدت آموزش‌های حفظ قرآن و تجوید به‌صورت عمومی برگزار می‌كنیم.
وی گفت: همچنین در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس نیز جشنواره‌های سراسری قرآن و هنر به‌صورت دو سالانه ویژه دانشجویان هنرمند سراسر كشور برگزار می‌شود.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس در پایان یادآور شد كه جهاد دانشگاهی یك نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است كه بر اساس مأموریت‌های ذاتی خود،‌ در حوزه‌های آموزش، پژوهش و فرهنگ اقداماتی را در حد وسع و توان خود انجام داده است و امیدواریم بتوانیم باز هم فعالیت‌ها و همكاری خود با مؤسسه بیت‌الاحزان گسترش دهیم.

Share