۴۲۲ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴ آخرین ویرایش : ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸

در پی عزیمت اولین گروه حافظان کل عراقی بیت الاحزان به کشور خود:

استقبال عراقی‌ها از حافظان خود در مرز شلمچه

جوانان عراقی كه در طی یكسال در مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)، موفق به حفظ كل قرآن كریم شدند، به كشور خود بازگشتند كه مراسم استقبال باشكوهی از سوی عراقی‌ها در مرز شلمچه برای آنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، مهدی شهسوار، مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه در سال گذشته 14 جوان عراقی با پیگیری و درخواست اتحادیه تشکل‌های قرآنی عراق برای آموزش حفظ كل قرآن به ایران آمده بودند، گفت: 10 جوان پسر در مدرسه شبانه‌روزی حفظ تخصصی یكساله قرآن كریم امام حسن مجتبی(ع) مؤسسه بیت‌الاحزان واقع در روستای لای خرمی استهبان و 4 خواهر عراقی نیز در مرکز شبانه روزی حضرت زینب کبری(س) استهبان طی یكسال گذشته موفق به حفظ كل قرآن كریم شدند.
وی با تصریح اینكه این جوانان بعد از اتمام حفظ خود به كشور خودشان بازگشتند، گفت:‌ در هفته گذشته طی یك مراسم باشكوه بدرقه در قرآن‌آباد ایران این جوانان عراقی به سمت كشور خود به راه افتادند.
شهسوار ادامه داد: این جوانان، 11 تیرماه نیز در میان استقبال پرشور مردم، مسئولان و خانواده‌های خود از مرز شلمچه وارد خاك عراق شدند.
مدیر طرح و برنامه مؤسسه بیت‌الاحزان در پایان گفت: به یاری خدا بناست سه‌شنبه هفته آینده 40 نفر دیگر از جوانان عراقی که شامل 13 دختر و 27 پسر هستند برای حضور در مدارس شبانه‌روزی حفظ تخصصی یكساله قرآن بیت‌الاحزان وارد شیراز شوند.

 

Share