آخرین ویرایش : ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۱

یوسف انوری پرچمدار بیت الاحزان

دیرپا ترین خادم بیت الاحزان

معرفی چهره های برتر هفته در بیت الاحزان حضرت زهرا (س) می تواند به معرفی بیشتر افرادی منجر شود که با فعالیت های خود نقش مهمی در گسترش آموزه های قرآن داشته و دارند.

معرفی چهره های برتر هفته در بیت الاحزان حضرت زهرا (س) می تواند به معرفی بیشتر افرادی منجر شود که با فعالیت های خود نقش مهمی در گسترش آموزه های قرآن داشته و دارند.

هرچند یوسف انوری پرچمدار بیت الاحزان حضرت زهرا (س)در شمال غرب کشور می باشد اما به دلیل بعد مسافت و دوری از مؤسسه مرکزی از تلاش های شبانه روزی وی کمتر یاده شده است. تربیت حافظ کل قرآن در 6 ماه در مدرسه حفظ قرآنی که مدیریت آن به عهده آقای انوری است بهانه ای شد تا یادی از با سابقه ترین خادم قرآن در بیت الاحزان کنیم.

یوسف انوری از سال 1378 به عنوان معلم قرآن وارد مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) شد. وی تا سال 1380 به مدت سه سال مدیریت این مؤسسه را به عهده داشت. روزگاری که بیت الاحزان در آغاز راه بود و موانع چشمگیر.

 

در کارنامه افتخارات این حافظ و فعال قرآنی تأسیس بیت الاحزان حضرت زهرا (س) شعبه قم در سال 1385 و مدیریت آن تا سال 1390، راه اندازی نشریه نورالثقلین، برای اولین بار در شعبه قم و همچنین راه اندازی و مدیریت بیت الاحزان شعبه تبریز در آبان ماه 91 وجود دارد.

وی با دارا بودن 22سال فعالیت قرآنی، در سال جاری موفق به راه اندازی و مدیریت مدرسه شبانه‌روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم «امام رضا (ع)» در جوار امامزاده چکان شد تا برگ زرین دیگری در کارنامه فعالیت های قرآنی خود به جا گذارد.

در این مدرسه علاوه بر اتمام دوره حفظ کل قرآن کریم در 6 ماه توسط «علی‌اکبر هادی‌پور»، هم اکنون 21 قرآن آموز به حفظ قرآن همت گماشته و موفق به حفظ 14 جزء از قرآن کریم شده اند و ان شاءالله تا پایان سال تحفیظی93 - 92 موفق به حفظ کل قرآن خواهند شد.

هادی پور در مصاحبه مفصل خود با خبرگزاری فارس جملاتی بر زبان آورده بود که ذکر آن خالی از لطف نیست.

« هنگامی که وارد مؤسسه بیت‌الاحزان شدم، اخلاص را به معنی واقعی کلمه احساس کردم »

«هنگامی که به مدرسه شبانه‌روزی مراغه رفتم به شدت دچار دلتنگی و فشار روحی شده بودم چون چند ماه از خانواده دور بودم، اما مربیان و مسئولان بیت‌الاحزان آنچنان به ما محبت می‌کردند که جای خالی خانواده را حس نمی‌کردیم و با روحیه بالا به حفظ قرآن می‌پرداختیم»

برای مشاهده این گفت وگو اینجا کلیك کنید.

 

 

 

Share
طرح فرهنگي ثارالله حاج عب ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۹

سلام
آقاي حاج يوسف انوري يك جاهايي پايه گذار قرآن آموزي بوده اند كه تا به حال حتي شما دوستان نزديكشون هم اطلاعي نداريد نمونه اش روستاي حاج عبدال از توابع تبريز مي باشد كه در سال 1377 يا 76 توسط استاد انوري و استاد احمدي جمع كثيري از جوانان و نوجوانان اين روستا را آموزش قرآن دادند و حتي دوسه نفر حافظ قرآن در حد چند جزء تربيت كردند اما به خاطر تحصيلشان به قم رفتند و از آنجا به شيراز و ...
همينجا لازم به ذكره كه در راه اين هدفشون ايشون چندين بار تصادف كردن و ... حالا نگم بهتره چون ميدونم راضي نيستن
با اينكه همه كارهاي بيت الاحزان بدوش ايشان بوده بخاطر تواضع و شكسته نفسي كه دارن خيلي جاهااسمي ازشون نسيت
خدا حافظ و ياورشان باشد
ياعلي

العبد مهدی همتی ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۵

بسم الله الرحمن الرحیم . سلام علیکم بما صبرتم. خدا قوت. ان شاءالله که تلاشهای همه خادمان قرآنی خاصه بچه های بیت الاحزانی و بطور اخص استاد و برادر نور چشمی ام جناب حاج آقای انوری مورد رضایت خدای سبحان و قابل توجهات بی بی سلام الله علیها و مولای غریبمان امام زمان سلام الله علیه و عجل الله فرجه الشریف واقع گردد . لعنت خدا بر قاتلین و دشمنان بی بی و غاصبین حقوق آن مخدره و ناموس الهی بعدد علم الله تعالی.

بردستانی ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۳

سلام علیکم


خداوند بر توفیقات روزافزون شما بیفزاید و نگاه ویزه امام عصر (ارواحناه فداه) لحظه ای از شما دریغ نشود.

در جوار ملکوتی کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و در مسجد مقدس جمکران دعایمان بفرمائید.

دکترنصیری ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۰

باسلام.
درودبریوسف انوری که آهسته اما پیوسته حرکت می کند.

ایمان باغبان ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶

عرض سلام و ادب و احترام
انشاالله خداوند به این خادم قران اجر جزیل عنایت فرمایند.سلامتیشون صلوات
جا داره همین جا از آقای قیصری هم تشکر کنم که بصورت جهادی داره زحمت میکشه

مدرسه یاس نبی (س) بنارویه ۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۹

سلام
از اینکه به خادمانی که با اخلاص کار می کنند اینقد توجه می شه خیلی خوشحال هستیم
با تشکر

مهدی سنبلی ۲۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۸

با سلام وخسته نباشید،انشاالله اقای یوسف انوری وهمه ی دوستان عزیزشان موفق باشند درپناه خدا وعنایات امام عصر علیه السلام.

کریمیان ۲۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۹

باسلام اقای انوری ازاساتیدبرجسته موسسه هستند کاش مثل سالهای اول موسسه مرکزی ایشان رابه عنوان استاداخلاق به بقیه شعبه هامیفرستادخداوندحافظ ایشان باشدوحق ش راازگردن من اداکند